Wiosna

Wreszcie zrobiło się ciepło. Już zapomniałam jak to cudownie gdy świeci słoneczko i nie trzeba ubierać kilku warstw ubrań.

Dziś wybraliśmy się na spacer na łonie przyrody, Małpiszon miał okazję poobserwować skaczące żabki i pracujące mrówki. Dla dziecka wszystko jest takie fascynujące.

Oczywiście zdążyliśmy już odnowić znajomości ze wszystkimi, okolicznymi placami zabaw. Nie tylko my zresztą. Nagle na dworze zaroiło się od dzieci. Przy okazji miałam przyjemność poobserwować jak już nawet takie 2-3 letnie maluchy okazują swoją indywidualność. Niektóre biegały za starszymi dziećmi, uparcie chcąc się z nimi bawić. Inne wolały towarzystwo swojego opiekuna, jeszcze inne rówieśników. Zdarzały się też takie, które najlepiej bawiły się w swoim własnym towarzystwie. Obserwowanie i przysłuchiwanie się zabawom dzieci bywa bardzo pouczające.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytelnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>